Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
zmień kolorystykę
Awaria głównego serwera korzystajcie z szukajka.tv

Tsunami Japonia

Dodał: snoppy24
Oceń ten materiał w skali od 1 do 10
Ocena: 0     Głosów: 0
571

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu. Trzęsienie ziemi u wybrzeża Pacyfiku w regionie Tōhoku) – trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera, które nastąpiło 11 marca 2011 roku o 5:46 UTC (14:46 JST), w północno-wschodniej części Japonii, na wschód od miasta Sendai.
Trzęsienie ziemi w Japonii, zdaniem naukowców z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii, przesunęło oś Ziemi o co najmniej 10 cm. Natomiast NASA twierdzi, że skrócił się także dzień o 1,6 mikrosekundy. Trzęsienie ziemi przesunęło też Honsiu o 2,4 m, a płyty tektoniczne obniżyły się o ponad 18 metrów.
Następstwem trzęsienia ziemi były potężne, ponad 10-metrowe (w niektórych miejscach osiągnęły 29,6 metra wysokości

Spowodowana trzęsieniem fala tsunami uszkodziła elektrownię atomową w Fukushimie, powodując najdroższą katastrofę naturalną w historii.

Katastrofa, która rozpoczęła się tam 11 marca 2011 roku, wcale nie została opanowana. Taki wizerunek wpoiły nam tylko mainstreamowe media, a skoro nic już o tym nie mówią, to zdecydowana większość osób uznała, że problem nie istnieje i kryzys jądrowy w Japonii został zażegnany. Nic bardziej mylnego...
Szacuje się, że do 2016 r. radioaktywnej wody będzie dużo, bardzo dużo - około 800 tys. ton. Na razie gromadzona jest w specjalnych zbiornikach na terenie elektrowni, ale nikt nie wie, co będzie dalej. Co gorsza, zbiorniki te, przygotowywane w pośpiechu, co jakiś czas się rozszczelniają, powodując miejscowy wzrost promieniowania.

Komentarze (zaloguj się aby dodawać komentarze)

Brak komentarzy dla tego materiału.