Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
zmień kolorystykę
*Nie chcesz tylu reklam? Załóż darmowe konto lub zaloguj się ;)

Superwydajny piec na olej przepracowany z 2 grzejników fawiera

Dodał: Derek
Oceń ten materiał w skali od 1 do 10
Ocena: 9     Głosów: 2
1 407

2016-10-24 obecnie piec jest w przebudowie. Jest robiony nowy palnik i dodatkowo będzie za palniki zamontowany katalizator samochodowy, muszę tylko dobrać odległość rurki aby było ok 700stC na kat. akurat mam takowy i zrobię testy jak to pracuje. Chyba żaden piec olejowy w Polsce jeszcze takiego nie posiada, więc ten będzie pierwszy. Tak czy siak piec generalnie nie smrodzi i nie dymi co widać na innym filmie z testu spalania, ale żeby bylo Eko.
Ogólnie jest to mój drugi piec, pierwszy to był zgapiony z wyszukiwanych na youtube "kamna na olej" niestety był bardzo żarłoczny. Co prawda ciepło było ale szło naprawdę dużo oleju. Komin na zewnątrz nie można było dotknąć (przy -10 st C)
Ten piecyk co oglądacie sam wymyśliłem, chodzi już drugi sezon. Palenisko jest wykonane w ten sposób aby ogień palił się wirowo. W środku są powsadzane poskłębiane druty od grzałek (tak do połowy) dopalają one opary oleju. Dzięki temu grzejnik w środku jest czysty i spaliny z komina są prawie niewidoczne. Co najważniejsze! komin na zewnątrz można trzymać rękami (rura stalowa fi 100) przy wersji pieca "kamna na olej - czyli beczka po lpg z dyszami powietrznymi" było to niemożliwe.
Zapraszam do dyskusji

Komentarze (zaloguj się aby dodawać komentarze)

Brak komentarzy dla tego materiału.