Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
zmień kolorystykę
*Nie chcesz tylu reklam? Załóż darmowe konto lub zaloguj się ;)

HEL - Marcin Kowalczyk o roli w lynchowskim thrillerze

Dodał: denzal80
Oceń ten materiał w skali od 1 do 10
Ocena: 0     Głosów: 0
406

HEL - porównywany do „Miasteczka Twin Peaks" i „Zagubionej autostrady”, „kryminał nafaszerowany amfetaminą” (FDB). W kinach od 5 sierpnia.

W niewyjaśnionych okolicznościach, na odciętym od świata i na pozór spokojnym półwyspie helskim, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie jest amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski pisać nowy scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

Pełnometrażowy debiut duetu reżyserskiego Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, wyprodukowany przez jednoczącą twórców firmę AMONDO Films. . W obsadzie filmu zobaczymy m.in. gwiazdę hitu „Jesteś Bogiem” – Marcina Kowalczyka; znanego z amerykańskich seriali „Z Archiwum X” i „Californication” – Philipa Lenkowsky’ego oraz aktorkę i króliczka Playboya – Katarzynę Paskudę. „Hel” – „przywodzi na myśl niebezpieczne ‘Fargo’ i lynchowskie klimaty” (Film.com.pl). Na 91 minut przenosi widza na pozornie spokojny półwysep helski, gdzie „prawda miesza się z fikcją”, a „śmierć tylko czyha na swoją okazję” (Telemagazyn).

Komentarze (zaloguj się aby dodawać komentarze)

Brak komentarzy dla tego materiału.